Fredag kveld mistet en ungdom livet, i en brann i en omsorgsbolig på Gruben. Vedkommende er ikke identifisert, men det er å anta at ungdommen er en elev ved Rana ungdomsskole.
– Det er trolig en av våre elever som omkom i brannen på Gruben fredag kveld. Dette er tragisk for de aller nærmeste, og det er tungt og vanskelig for hele skolefellesskapet, sier rektor Ståle Krokstrand.
– For å gi medelevene en trygg arena for å være sammen, der man kan dele tanker og få støtte, inviterer vi til en samlingsstund på Rana ungdomsskole avdeling Moheia søndag kveld klokken 17. Samlingen er først og fremst for elevene, men foresatte er selvsagt velkomne til å være med dersom de ønsker det, sier Krokstrand.
Skolen vil ha ansatte til stede som kan snakke med elevene og bidra til å skape ro og trygghet.
– Det blir også anledning til å tenne lys og snakke sammen, sier rektor Ståle Krokstrand.
Mandag 15. desember blir det åpen kirke i Gruben kirke, fra klokken 17 til klokken 19.
Rana ungdomsskole ved rektor Ståle Krokstrand åpner avdeling Moheia til samlingsstund, etter at en ungdom mistet livet i en brann fredag kveld.
Roger Marthinsen