Hopp til hovedinnhold
Hopp til søkeboks
Hopp over båndkommandoer
Logg på

Vann og avløp

Drikkevann
Avløp
Gebyr
Gravemelding
Telefonvarsling
Tømmestasjon bobil
Vannmåler
Vannproblemer
Vannskader
Abonnementsvilkår
Kommunalteknisk norm
Sanitærmelding

Kontakt oss

​NavnFunksjonTelefon​e-post
​Hilde Sandstedt​Leder VA​75 14 53 52 / 916 75 100

hilde.sandstedt@rana.kommune.no​  

​Thorstein Karstensen​Driftsingeniør vann

75 14 53 26 / 901 81 437​

thorstein.karstensen@rana.kommune.no

​Kent-Inge Bernhoff

​Driftsingeniør avløp​75 14 53 12/ 908 36 900

kent-inge.bernhoff@rana.kommune.no

Vakttelefon VA​Vakt utenom arbeidstid

​959 15 200

​Lage Solhaug​Sanitærmelding

​75 14 53 36 / 918 13 738

lage.solhaug@rana.kommune.no

Hege Rølvåg​Laboratorieansvarlig​75 14 53 37 / 913 30 386

hege.rolvag@rana.kommune.no

​Randi Fagervik​Vannmåler/Kartverk​75 14 53 25 / 976 79 291

randi.fagervik@rana.kommune.no

​Elisabeth Skei

​Forsikringssaker​75 14 53 23/ 474 40 994elisabeth.skei@rana.kommune.no

Kommunens forpliktelser i forbindelse med forsyning av vann og behandling av avløpsvann ligger hos oss på VA. Virksomheten omfatter først og fremt drift og vedlikehold av hovedledningene. samt vannbasseng, pumpestasjoner og renseanlegg. Vi besørger i enkelte tilfeller også prosjektering, utbygging og
renovering av våre egne va-anlegg.