Rana kommune - Arealplan
Hopp til hovedinnhold Hopp til søkeboks Hopp over båndkommandoe r Logg på

Arealplan

Av: spsetup | Publisert: 14.05.2013 14:38:11

Planlegging av areal: Et verktøy for utvikling av Rana kommune.

 

havmannen.jpgUtvikling av byen vår skjer gjennom overordnede strategier for byutvikling, gjennom areal- og transportplanlegging og gjennom mer avgrensede detaljreguleringsplaner.

En arealplan gir regler for hvordan arealene innenfor et område kan brukes eller hva slags bebyggelse som kan tillates. Den består av et plankart, planbeskrivelse og planbestemmelser.

Hvis du skal bygge noe på en eiendom, eventuelt dele en eiendom, vil altså arealplanen(e) gi deg svar på hva som kan tillates og ikke.

Plan- og bygningsloven skal sikre en bærekraftig utvikling for hele landet og at hver og en av oss kan bære med i beslutninger som angår oss og våre omgivelser.

 

Det finnes ulike typer arealplaner; kommune(del)plan, reguleringsplaner og bebyggelsesplaner

 

Kart
Kommune(del)plan
Medvirkning
Mindre endring
Planer til høring
Planprosess
Reguleringsplan

Ansatte på plankontoret

NavnTlf nummerE-post
Inger Blikra, Plansjef​75 14 52 52inger.blikra@rana.kommune.no
Hanne Marit Mikalsen​75 14 52 51hanne.marit.mikalsen@rana.kommune.no
Kristin Hamran Brattland​75 14 52 43kristin.hamran.brattland@rana.kommune.no
Kristin Brekke Klaudiussen​75 14 52 25kristin.klaudiussen@rana.kommue.no
Roy Laberg​75 14 52 44roy.laberg@rana.kommune.no
Rune Illum Høgh​75 14 52 19​​rune.illumhogh@rana.kommune.no  
Vilgunn Pettersen75 14 5​2 42vilgunn.pettersen@rana.kommune.no
​Mie Lundsfryd Rasmussen75 14 52 53

Mie.LundsfrydRasmussen@rana.kommune.no

Sist oppdatert: 21.01.2016 10:30:41
Dele innhold
​​​​

 

 

Rådmann:             
Ordfører:                  
Ansvarlig redaktør:  Webredaktør:          
​Robert Pettersen
Geir Waage 
Robert Pettersen
Kari Jørgensen
Sentralbord: 75 14 50 00
Epostpostmottak@rana.kommune.no                     
Servicetorget: 
Mandag kl. 09.00 - 15.00
Tirsdag - fredag kl. 08.00 - 15.00            

Besøksadresse:
Rådhusplassen 2, 8622 Mo i Rana
Postadresse: Postboks 173 8601 Mo i Rana
Org.nr:  872 418 032